Урок математики у
3- А класі
Тема: Таблиця множення і ділення
числа 9.
Розв’язування задач двома
способами.
Мета: вправляти учнів у
запам’ятовуванні таблиці випадків
множення і ділення на 9;
удосконалювати вміння розв’я-
зувати задачі у 2 способи; розвивати
розумові операції,
творчі здібності учнів; виховувати
бажання знати більше
про своє рідне місто, любити його.
Хід уроку
1.
Орг. момент.
-
Привітання.
-
Мій настрій на початку уроку. Показати.
2.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
-
Які наші дії на уроці математики? (
Рахуємо, міркуємо,задачі і приклади дружно розв’язуємо)
-
А хотіли б ви на уроці більше грати і
про наш край дізнаватись?
-
Девіз уроку:
Думаємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Рахуємо – точно!
Пишемо – красиво!
3.
Повідомлення теми і мети уроку.
-
Сьогодні ми з вами повторимо таблицю
множення і ділення на 9, будемо розв’язувати задачу різними способами і
подорожувати нашим містом, дізнаємось про його таємниці.
4.
Робота в парах.
-
Щоб дізнатись, про яке місто України
піде мова, треба розв’язати приклади, дружно працюючи в парах.
-
Перед вами лежить аркуш паперу, на якому
є приклади. Розв’яжіть, будь ласка, ці приклади по варіантах і, разом,
користуючись ключем, дізнайтеся, яке місто славиться в Україні чисельними
фонтанами і займає 2 місце за чисельністю населення і є культурним центром
усієї Слобожанщини.
(39+33):9х6
(9х7+1):8
93-9х4:6
(9х9-41):8
45:9+42:6 27:9+9х7
Взаємоперевірка.
-
А тепер розташуйте ці числа в порядку
зростання.
66
|
12
|
5
|
8
|
87
|
48
|
І
|
Р
|
Х
|
А
|
В
|
К
|
-
А тепер, користуючись ключем, давайте
відгадаємо місто.
-
Правильно. Це наше найрідніше місто.
-
Що ви знаєте про наше місто? Чому воно
має таку назву?
-
1627р. – потічок Харків.
-
1651р. – група козаків з родинами під
керівництвом Харитона ( козака Харько) заснували поселення біля злиття двох
річок Харків і Лопань.
-
Які відомі місця ви знаєте у Харкові?
-
Яка найбільша вулиця ? Театри, парки,
майдани.
-
Багато таємниць зберігає в собі наше
місто. І ми зараз про них дізнаємось і допоможе нам в цьому математичний
диктант.
5.
Математичний диктант.
-
Спочатку згадаємо компоненти дій і деякі
правила.
-
Як називаються числа при множенні,
діленні, додаванні, відніманні?
-
Що означає збільшити на…? Зменшити на…?
Збільшити у …? Зменшити у…?
-
Збільшіть 7 у 9 разів. (63)
-
Зменшуване 68, від’ємник 41. Знайдіть
різницю. (27)
-
1 множник – 6, 2 множник – 9. Знайдіть
добуток. (54)
-
Ділене – 81, дільник – 9. Знайдіть
частку. (9)
-
Зменшіть 50 на 32.(18)
-
Знайдіть суму 18 і 18. (36)
-
Збільшіть 9 у 5 разів. (45)
-
Перевірка.
-
На малюнках написані відповіді до матем.
диктанту.
-
Перевіримо себе і дізнаємось, що
зображено на цих фото.
-
Держпром – Будинок державної
промисловості. Ця будівля є першою висотною залізобетонною каркасною спорудою у
колишньому СРСР. Її звели у рекордно-короткий строк 1925-1928 р. У будівлі Держпрому розташовані
адміністративні установи.
-
Успенський собор (1783 р.) - розташований на Університетському пагорбі,
березі річки Лопань. Його можна побачити з будь-якого куточка центра Харкова.
Це найвища споруда Харкова, його висота становить близько 90 м.
-
Благовещенська церква (1901 р.) –
яскравий приклад невізантійської архітектури з 80-метровою дзвіницею. Собор
здатний вмістити до 4 тис. чоловік.
-
Житловий будинок зі шпилем (1954 р.) –
розташований на площі Конституції. Висота 11 метрів. Збудований за проектом
Арєшкіна.
-
Пам’ятник Т.Г. Шевченка (1935 р.) – скульптор М. Манізер.
Пам’ятник вважається найкращим серед 250 інших пам’ятників. 16,5 метровий пам’ятник включає в собі
бронзову статую Шевченка (5,5 м) і 16 менших за розміром постаментів з бронзи,
що відображають історію України та літературних героїв з творів Т.Г. Шевченка.
-
Покровський собор (1689 р.) – це
монастирський комплекс, на території якого знаходиться декілька будівель:
Покровський собор, церква Божої матері, духовна семінарія. Найстаріший кам’яний
пам’ятник архітектури національного значення в Харкові. Його засновниками були
козаки, які звели собор як частину укріплень.
-
Дзеркальний струмінь (1946 – 1947) –
одна з найвидатніших архітектурних споруд у Харкові. Розташована навпроти
Оперного театру. Побудована на честь перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній Війні. Це є одним з
найулюбленіших місць для відпочинку харків’ян.
-
Яка закономірність об’єднує ці
відповіді? ( Це відповіді таблиці множення 9)
-
Яких відповідей не вистачає? (72, 81,90)
-
Якщо забули, нам допоможе згадати фізкультхвилинка.
6.
Фізкультхвилинка. Пісня про таблицю
множення.
7.
Робота над задачею.
– У нашому Харкові є багато талановитих людей. І, можливо,
ви теж коли-небудь станете
видатними скульпторами, худо-
жниками, музикантами і будете прославляти
наше місто.
Наше місто теж має свої чудеса, видатні місця.
Зараз ми розв’яжемо задачу і дізнаємось
скільки їх.
Задача
У 3-А навчається 36 учнів, а в
3-Б – 27 учнів. Всі учні розподілені по профілях в групи, по 9 учнів в кожній.
Скільки всього груп у третіх класах?
-
Можемо одразу розподілити дітей по групах і дізнатися, скільки всього груп?
-
Що потрібно знати?
1 спосіб.
1.
Скільки всього дітей навчається у 3 класах?
2.
Скільки груп?
2 спосіб.
1.
Скільки груп у 3-А класі?
2.
Скільки груп у 3-Б класі?
3.
Скільки всього
груп?
– Скільки ж всього чудес Харкова? Ви їх бачили?
Сім чудес Харкова – це сім історичних та
культурних монументів, які були
обрані на конкурсі «Сім чудес Харкова» у липні 2008р. , які згодом розмістилися
у зменшеному вигляді на площі Архітекторів.
Дивимось на екран.
8.
Підсумки уроку.
Мікрофон.
-
Ось і добіг кінця наш урок.
-
Що робили на уроці? Що згадали? Що сподобалось найбільше?
Скільки чудес у Харкова? Про які дізналися вперше?
9.
Домашнє завдання.
-
Ми поговорили про 7 чудес Харкова. Але мені, все ж таки
здається , що у нашому славетному місті набагато більше чудес. Тому, придумайте
8 чудо Харкова і намалюйте його.
-
Згадайте таблицю множення і ділення числа 9.
10.
Рефлексія.
-
Покажіть свій
настрій наприкінці уроку. Приклейте свій смайлик до плакатів. Ви дуже добре попрацювали. Щиро дякуємо за
роботу на уроці.
ЗАДАЧА ДО УРОКУ МАТЕМАТИКИ
Комментариев нет:
Отправить комментарий